Alçak Gerilim 2014/35/EU

Low Voltage Directive 2014/35/EU

RADCOMTEST

Alçak Gerilim 2014/35/EU

Alçak Gerilim Direktifi bir Avrupa yasasıdır. Daha önce 2006/95/EC olan Düşük Gerilim Direktifi, artık yerini 2014/35/EU Direktifi uygulanmaktadır. Yeni Alçak Gerilim Direktifi 2014/35/EU, 20 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

Aşağıdaki belirtilen parametreler içinde voltaj derecelendirmesi olan elektrikli ürünler;

AC cihazlar için 50 – 1.000 volt

DC cihazlar için 75 – 1.500 volt.

AC adaptörü ile şarj edilebilen DC cihazlarda ise, Voltaj 75 volt DC’den düşük olduğu halde Adaptörün performansı değerlendirilmesi gerektiği için LVD uygulanmaktadır. 

Ürününüz voltaj sınırları içerisinde olması halinde, özellikle yasalar tarafından hariç tutulmuyorsa, Alçak Gerilim Direktifi’ne uygunluk zorunludur. Ürününüz bu voltajlar dahilinde değilse yine de başka yasalara tabi olabilir. Ürününüz hangi Direktifde değerlendirilmesi gerektiği konusunda size yardımcı olabiliriz.

LVD uyumluluğu tüm CE işaretli bileşenler kullanılarak garanti edilmez. Bu, başlangıç noktasıdır ve cihazın kendisi, tek bir ünite olarak test edilen ve değerlendirilen genel montajın Alçak Gerilim Direktifi ile yasal uyum içinde olduğunu gösteren bir CE işareti taşımalıdır.

Radcomtest, LVD (2014/35/EU) Düşük Gerilim Direktifi ile uyumluluk sağlamak için gerekli değerlendirme ve testleri yapabilir. Mühendislerimiz, herhangi bir sorunu çözmek için uyumsuzluk durumunda sizinle birebir çalışacaktır.

Sizlere bir üçüncü taraf test laboratuvarı ile ve teknik raporların Avrupa Piyasa Gözetim Otoriteleri tarafından test raporları (2014/35/EU, daha önce 2006/95/EC, Ek IV (3)) sağlamak için yasal gereksinimi karşılayacaktır. Teknik Dosyanız için resmî bir talepte bulunabilirsizin.

Radcomtest, Üretiminde bulunduğunuz ürünlerin CE işaretleme sürecinde yardımcı olmakla ilgilenmektedir; Belgelendirme sürecinin ilk adımı ile geçerli AB Direktiflerinin belirlenmesinden başlayarak, test gerçekleştirme ve Avrupa makamlarına saklamanız ve/veya sunmanız gereken teknik ve yasal belgeleri hazırlamak için uygun EN standartlarını önermektedir.

Alçak Gerilim (2014/35/EU) testleri için, ister projenin tasarımında veya teklif aşamasında olun, ister ürününüz testler için gönderilmeye hazır olsun, projenizde size yardımcı olmaya hazırız. 

 

Alçak Gerilim Direktifi: Yeni Alçak Gerilim (2014/35/EU)

LVD (2014/35/EU) Standartları

Elektrikli ev aletleri ve benzerleri – Güvenlik – Bölüm 1: Genel gereksinimler

Armatürler – Bölüm 1: Genel gereksinimler ve testler

Ses/video, bilgi ve iletişim teknolojisi ekipmanları. Güvenlik gereksinimleri ve testleri

Ölçüm, kontrol ve laboratuvar kullanımı için elektrikli ekipman için güvenlik gereksinimleri – Bölüm 1: Genel gereksinimler ve testleri

Makinalarda güvenlik – Makinaların elektrik donanımı – bölüm 1: Genel kurallar

Elektrikli tıbbi donanım – Bölüm 1-2: Temel güvenlik ve gerekli performans için genel özellikler

Bir ürünün özel şartlar haricinde, CE belgelendirme sürecinde sadece LVD’e bağlı testlerin yapılması yeterli değildir. Bu bağlamda ürünün özelliklerine bakılarak gerekli EMC Direktifinin, EMC test ve ölçümlerine bağlı standartları da uygulanması gerekmektedir. 

Alçak Gerilim Direktifi

Test İsteği

RadComTest, deneyimli uzman ekibi ile sizi destekleme hazırdır.
Ürünlerinizin uyumluluk belgeleri ile şirketinize dünya pazarlarına erişim için araçlar sağlar.

  RadComTest uzman Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından üretici firmaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak İzmir’de kurulmuştur. Bu ihtiyaçlara doğru ve güvenilir hizmet anlayışı ile yaklaşmaktadır.

  Adres

  Adalet Mah. Manas Bulvarı. No:47/B Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı/İZMİR

  0850 840 92 61

  E-Posta

  info@radcomtest.com

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?