ETSI EN 300 328

RADCOMTEST

Bluetooth Test Hizmeti

ETSI EN 300 328 Geniş Bant İletim Sistemleri

Radyo Ekipmanı Direktifine bağlı ETSI EN 300 328 Harmonize standartı günümüzde kullanılan bir çok elektronik üründe bulunan, Geniş Bant İletişim Sistemleri modülü için geçerli bir standarttır. Bu standart da kullanılan modülün performans değerlendirmesi standarta bağlı test ve ölçümler ile kontrol edilmektedir. Ürün belgelendirme sürecinde ürünlerin uygun olan direktif doğrultsunda testleri yapılmaktadır. Geniş bant iletim sistemleri test ve ölçümü RED direktifine bağlı modülün Radyo spektrumuna erişim için Uyumlaştırılmış Standartıdır.

Radyo ekipmanı için uygulanan ETSI EN 300 328 standartı, 2400 MHz – 2483,5 MHz arası iletim 2400 MHz ila 2483,5 MHz alıcı verilen bantta çalışabilir modüller için geçerlidir. Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisini kullanan ekipman belirtilen standart kapsamında değildir. 

EN 300 328 Standart bölümleri

EN 300 328 standartı Geniş Bant İletişim Sistemlerini 2 kategori olarak değerlendirmektedir. Bunlar;

 • FHSS ekipmanı olarak da adlandırılan Frekans Atlamalı Yayılı Spektrum ekipmanı.
 • Diğer FHSS olmayan ekipman olarak da adlandırılan diğer Geniş Bant Veri İletim ekipmanı türleri.

FHSS (Frequency Hopping Spread Spectrum) ekipmanının kullanılan kanalları belirleyerek ve kullanılabilir kanallar listesinden hariç tutarak radyo ortamına adapte olmasını sağlayan mekanizmadır.

Üretiminde bulunduğunuz Geniş Bant İletişim sistemini belgelendirme istiyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Bağlı olduğu standart ile testlerini ve raporlamasını gerçekleştirebiliriz.

Standarta bağlı uyulanan testlerden biride Alıcı engellemedir. Ekipmanın (test edilmekte olan), çalışma bandından farklı frekanslarda istenmeyen bir sinyal (engelleme sinyali) varlığında belirli bir bozulmayı aşmadan, çalışma kanalı üzerinde istenen bir sinyali alma yeteneğinin bir ölçüsüdür.

Ekipmanda entegre antenler ya da özel antenler bulunmalıdır. Adanmış antenler, mevcut belgedeki gereksinimlere karşı ekipmanla birlikte değerlendirilmelidir. 

RadComTest, sizden modüle uygulancak testlerden önce, test laboratuarına ekipman hakkında gerekli bilgileri sağlamak için standart da istenmekte olan bilgileri sizden talep etmektedir. Bu bilgiler hangi konfigürasyonların test edileceğini, hangi testlerin de test koşullarının yapılacağını tanımlamak için gerekli olabilecek diğer bilgileri ve ürün bilgilerini içerir. Bu başvuru formu test raporunun ayrılmaz bir parçasını oluşturmalıdır.

Partner for Quality

RADCOMTEST ile daha fazlası

EMC testinde kullanılan Bilog Anten
Blog

Radiated Emission

Elektrikli ürünlerin Elektromanyetik uyumluluk testlerine tabi tutulması gerekmektedir. Bu testlerin en önemlisi Radiated Emission…

Radiated Emission
HİZMET

EMC Testi

EMC Testi ürünlerin aynı ortam da birbirleri ile etkileşime girmeden çalışabilme kabiliyetlerinin ölçülmesi ve test edilmesidir.

Sistem

Proje Takip Sistemi

Radcomtest, ürünlerin test ve belgelendirme sürecini daha aktif kontrol edebilmeniz için
Proje Takip Sistemini geliştirmiştir.

Test İsteği

RadComTest, deneyimli uzman ekibi ile sizi destekleme hazırdır.
Ürünlerinizin uyumluluk belgeleri ile şirketinize dünya pazarlarına erişim için araçlar sağlar.

  RadComTest uzman Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından üretici firmaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak İzmir’de kurulmuştur. Bu ihtiyaçlara doğru ve güvenilir hizmet anlayışı ile yaklaşmaktadır.

  Adres

  Adalet Mah. Manas Bulvarı. No:47/B Folkart Towers A Kule K:26 D:2601 Bayraklı/İZMİR

  0850 840 92 61

  E-Posta

  info@radcomtest.com

  Open chat
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?